Zarządzanie flotą w nowej rzeczywistości: Kluczowe informacje o tachografach

Strona główna / Aktualności / Zarządzanie flotą w nowej rzeczywistości: Kluczowe info...
Zarządzanie flotą w nowej rzeczywistości: Kluczowe informacje o tachografach

 

Zarządzanie flotą w nowej rzeczywistości: Kluczowe informacje o tachografach, które mogą Ci się przydać.

Wymiana tachografów na modele drugiej generacji już teraz staje się wymogiem. 

   W dzisiejszym świecie transportu drogowego, gdzie technologia rozwija się w błyskawicznym tempie, tachografy drugiej generacji (G2V2) stanowią kamień milowy w zakresie bezpieczeństwa i efektywności logistycznej. Te zaawansowane urządzenia wykorzystują najnowsze osiągnięcia w dziedzinie satelitarnej nawigacji, komunikacji i zarządzania danymi, aby uprościć i zautomatyzować kluczowe procesy w branży transportowej. W niniejszym artykule przybliżymy najważniejsze cechy i możliwości tachografów drugiej generacji, w tym zastosowanie technologii GNSS z uwierzytelnianiem OSNMA, automatyczną rejestrację przekroczeń granic, zwiększoną pamięć, zdalną kontrolę, a także nowe funkcje takie jak rejestracja załadunku i rozładunku oraz interfejs ITS. Te innowacje nie tylko znacząco wpływają na efektywność pracy kierowców, ale również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i transparentności w całym sektorze transportowym.

Korzyści dla właścicieli firm transportowych:

  • Unikanie kar prawnych i finansowych: Dotrzymanie terminów wymiany tachografów pozwala uniknąć Ci  kar za niezgodność z przepisami.
  • Poprawa bezpieczeństwa i zgodności z przepisami: Nowe tachografy zapewniają Ci lepszą kontrolę nad czasem pracy i odpoczynkami kierowców, co przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i zgodności z przepisami.
  • Zwiększenie efektywności operacyjnej: Automatyczne funkcje, takie jak rejestracja przekroczenia granic, oszczędzają Twój czas i zmniejszają ryzyko błędów.
  • Lepsza kontrola i zarządzanie flotą: Nowoczesne tachografy oferują zaawansowane możliwości monitorowania i analizy danych, co pozwala na optymalizację operacji transportowych.
  • Zwiększona odporność na manipulacje: Nowe tachografy są trudniejsze do manipulacji, co zwiększa ich wiarygodność.

Sprawdź najważniejsze terminy dotyczące wymiany tachografów według nowych przepisów, aby uniknąć niepotrzebnych kar finansowych.

Harmonogram wymiany tachografów:

  1. Do 31 grudnia 2024 r.: Obowiązkowa wymiana tachografów we wszystkich pojazdach w transporcie międzynarodowym, które przed czerwcem 2019 r. były wyposażone w tachografy analogowe i cyfrowe pierwszej generacji.
  2. Do 19 sierpnia 2025 r.: Wymiana tachografów pierwszej generacji na modele drugiej generacji w pojazdach ciężarowych zarejestrowanych pomiędzy 15 czerwca 2019 a 21 sierpnia 2023.
  3. Od 1 lipca 2026 r.: Obowiązek montażu tachografów drugiej generacji w busach (od 2,5 do 3,5 tony DMC) wykorzystywanych do międzynarodowego transportu towarów.

 

Nie wahaj się skontaktować z nami.

Jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci przestawienie się na nową erę w transporcie drogowym i zapewnić, że Twoja firma wykorzystuje najnowsze dostępne rozwiązania. Pomożemy uczynić Twój biznes jeszcze bardziej konkurencyjnym i zgodnym z najnowszymi standardami branżowymi. Dzwoń.

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.
833 716 160
formularz kontaktowy